A Tung Kong Chow Gar kungfuban az erő képviseli a lényeget. Az a megjelölés, hogy „erő”, egyrészről elég beszédes és egyértelmű, másrészről utalunk vele a belső erőre és végeredményképpen annak egy speciális használatára.
Elméletileg több más kungfu stílus is tanítja a belső erőt, de a mi stílusunk egy speciális módon használja és a teljes edzésmódszer arra irányul, hogy a tanítvány különböző szinteken keresztül eljusson a „sokk erő” megszerzéséhez.
(alább néhány „gyors” példa a stílus nagymesterétől)
Az elnevezés viszonylag új a stíluson belül, valamikor a XX. század első negyedében kezdték ezt a megnevezést használni, utalva az erő robbanékonyságára és az általa kifejtett hatásra, ami olyan, mintha valakit az áram rázott volna meg (korábban a félelem erő kifejezést használták, mert váratlan, ijesztő helyzetekben az ember produkálhat hasonló, rándulásszerű, erős mozdulatokat)..
Rövid távon kifejtett, hirtelen fellépő, nagy erőhatás a Geng Tan, ami az ellenfelet megrendíti és drasztikus hatása is lehet. Rendszeres, kitartó edzéssel és az alapelvek betartásával lehet kifejleszteni. Lehetővé teszi, hogy az érzékelésalapú reakciók nagyon hatékonyak legyenek, lerövidíti a mozdulatok útvonalát, vagyis relatíve még gyorsabbá teszi azokat, és nagy ellenerőt is könnyedén eltérít, mintegy megsokszorozva a mozdulat hatását (az ellenfél erejének kölcsönvétele).
A sokk erő akaratlagos használata, a stílusban megszerezhető más képességekkel (páncéling, vastenyér, hídkarok, „elefánt állás”) együtt, egy rendkívül hatékony harci rendszert alkot.